Images

İZKA PROJEMİZ OLAN İŞ’LE YAŞAMINI DEĞİŞTİR PROJESİ İÇİN MAL ALIMI İHALE İLANI

mal alım ihalesi duyuru metni

Kulübümüzün İzmir Kalkınma Ajansı 2013 Okul Öncesi ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programı Kapsamında sağlanan Mali Destekile Aliağa Yeni Şakran’da bulunan 2 No2lu T Tipi CİK bünyesinde gerçekleştirilecek olan LOT 1 Kutumcu Makine ve Malzemeleri için Mal Alım işi İhalesi ile LOT 2: Taş Atelyesi Makine ve Tçhizat Alımı ihalesi şartnameleri ektedir.

Kuyumcu Makine ve Malzemeleri Alımı İhalesi İhaleye Davet Mektubu ve Ekleri

Taş Atelyesi Makine ve Teçhizat Alımı İhalesi İhaleye Davet Mektubu ve Ekleri

 

carmina burana

Carmina Burana Konserimize Davetlisiniz

  • Adı  : Uluslararası Rotary 2440. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı          Özel Konseri      «CARMİNA BURANA »
  • Tarih  : 23 Nisan 2014
  • Konser  yeri  : Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Konser  davetlileri  : U.R. 2440. Bölge Kulüpleri üyesi 1.000 Rotaryen aile
  • Konser in hedefi  : Türgök Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı Yararına
carmina-burana-turgok

Carmina Burana Konseri TÜRGÖK Yararına Yapılacak

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı, yurdumuzda yaşayan görme özürlüler ile yurt dışında yaşayıp da Türkçe bilen görme özürlülerin, yazılı kaynaklara erişimini sağlamak üzere 2004 yılında İzmir’de kurulmuştur.  Görme özürlülerin eğitimleri ile kültürel gelişimlerine ücretsiz hizmet eden Türkiye’nin ilk ve tek görme özürlüler kitaplığıdır. Kitaplık hizmeti alan  görmeyenler bu vasıta ile kendi kitaplıklarını da  oluşturmaktadır.

Continue reading

carsim-kemeraltim

Çarşım Kemeraltım Projemiz “Tarihe Saygı” Ödülü Aldı

 

Balçova Rotary Kulübü’nün Yaratıcı Çocuklar Derneği İzmir Gönüllü Temsilciliği ile birlikte 2013 Kültür Projesi olarak yürüttüğü “ÇARŞIM KEMERALTIM” eğitici projesi İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İzmir’in Tarihe duyarlılığını kutlayan “Tarihe Saygı / Yerel Koruma Ödülleri”nden, “Tarihi ve Kültürel Miras Konulu Okul Projeleri Teşvik Ödülü” ile ödüllendirildi.

Continue reading

carmina-burana-cocuklar

Carmina Burana Projemizin Hedefleri Nedir ?

GENEL HEDEF

İzmir’de yaşayan ve müzik alanında yetenekli olduğu halde çeşitli nedenlerle eğitimde fırsat eşitliği kapsamı dışında kalan  50 çocuk ve gence , ilgili oldukları koro alanında 8 ay boyunca eğitim vererek,  “Carmina Burana” gibi özel bir eserin dünyada ilk defa çocuklar tarafından seslendirileceği projede yer almalarını sağlamak, böylece sanatsal eğitime erişim ve katılım konusunda fırsat eşitliği sağlamaktır.

Continue reading

Türkiye’de Rotary

Ankara-rotary-ilk-toplanti

İngiliz Rotary Wheel Dergisinde yayınlanan bir rapora göre; Rotary’nin Genişlemeden Sorumlu Özel Komiseri Jim Davidson 1928 yılında Türkiye’de ilk Rotary kulübünü kurmak için İstanbul’a gelse de verdiği raporda Türkiye’de bir rotary kulübünün kurulması için gerekli şartların oluşmasının yıllarca sürebileceğini belirtmiştir.

Jim Davidson gerçekten de haklıdır. İstanbul’daki ilk Rotary Kulübü 1956 yılında kurulabilmiştir.

Türkiye’deki ilk Rotary Kulübü 1954 yılında Ankara’da kurulmuştur.

ANKARA ROTARY KULÜBÜ 1954 TARİHİNDE KURULMUŞTUR. İLK KULÜP BAŞKANI ŞAHAP BİRGİ’DİR.

Continue reading

rotaryinin-kuruculari

Rotary’nin Tarihçesi

Dünyanın ilk hizmet kulübü olan ve ABD’nin Illinois eyaletinde bulunan Chicago Rotary Kulübü, 23 Şubat 1905 yılında Paul P. Harris tarafından kuruldu.

Harris’in isteği, gençliğini geçirdiği küçük kasabalarda bulduğu dostane ruhu, mesleki bir kulüpte tekrar yakalamaktı. “Rotary” adı, ilk başlarda toplantıların, üyelerin ofisleri arasında dönüşümlü olarak gerçekleştirilmesi adetinden yola çıkarak oluşturuldu.

Continue reading

rotary-logo

Rotary Çarkının Anlamı Nedir ?

Rotary Eğitimi çerçevesi içerisinde ilk belirtilmesi gereken ROTARY ÇARKI ve bu çarkın anlamıdır.

Basit olarak kitaplarda belirtildiği gibi: Başlangıçta iş adamlarının aralarında sıra ile toplanmaları , bir dairenin hareketini gösteren dişli bir tekerleği anımsatmaktadır.

Rotary’nin bir tekerlekle ifade edilmeye çalışılması bundan kaynaklanmaktadır.

Continue reading